top of page

Przebiegnie pustynie, by ulżyć w bólu pacjentom hospicjum!


Marek Rybiec, od lat związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego, Podwójnego Wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie, każda na innym kontynencie. Łącznie będzie to 1000 km biegu po piaskach Sahary, kamieniach Gobi, słonych skałach Atakamy i lodzie Arktyki. Jego sportowym wyczynom towarzyszy wyzwanie społeczne: biegnąc, chce zebrać środki na zakup wyposażenia medycznego niezbędnego do wykonywania zabiegów przeciwbólowych w Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.


Fundacja, dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga Pacjentom żyć godnie i bez bólu. Wyposażona Poradnia pomoże im jeszcze skuteczniej realizować tę misję. To również szansa na większą stabilizację i samowystarczalność finansową Hospicjum, a w czasach, gdy około 30% polskich organizacji pozarządowych nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, ratowanie najcenniejszych inicjatyw społecznych jest szczególnie potrzebne.


Tego zadania podejmuje się nowopowstały Fundusz Podwójne Wyzwanie, zainicjowany przez Koalicję Prezesi-wolontariusze, do której należy również Marek Rybiec. Fundusz to miejsce, które łączy bohaterów realizujących niecodzienne wyzwania, środowisko biznesu i projekty społeczne potrzebujące wsparcia. Dzięki innowacyjnej metodzie venture philanthropy inicjatywy otrzymują pomoc finansową oraz wiedzę ekspercką, która pomaga tak zainwestować zebrane pieniądze, by efektem tej inwestycji była trwała samodzielność organizacji. To innowacja w myśleniu o przedsiębiorczości społecznej, która daje nadzieję na budowę stabilnego i samowystarczalnego sektora działań pozarządowych.


Fundusz Podwójne Wyzwanie, założony przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, to pierwsze w naszym kraju przedsięwzięcie o takim charakterze. Serdecznie zapraszamy Państwa na jego inaugurację, która odbędzie się 28 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, ul. Pileckiego 105.Terminy ultramaratonów:

Sahara – 26.04 – 05.05.2018

Gobi – lipiec 2018

Atakama – październik 2018

Antarktyka – listopad 2018Kontakt:

Weronika Chrapońska-Chmielewska

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce,

w.chraponska@filantropia.org.pl

bottom of page